Kontuzjowany Kacper Kozłowski opuścił zgrupowanie kadry

Kacper Kozłowski z powodu kontuzji opuścił zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski, przygotowującej się do meczów eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią – potwierdził PAP rzecznik prasowy PZPN i team menedżer kadry Jakub Kwiatkowski.

Piłkarz Vitesse Arnhem przyjechał z kontuzją na zgrupowanie – we wtorek nie brał udziału w treningu kadry, ćwiczył indywidualnie. Dzień później okazało się definitywnie, że nie zdąży wykurować się przed meczami z Czechami i Albanią.

„Kozłowski opuścił zgrupowanie w Warszawie. Nikt nie zostanie powołany w jego miejsce” – przekazał Kwiatkowski w środowe południe.

Dzień wcześniej poinformowano, że z powodu kontuzji w najbliższych meczach nie zagra Bartosz Bereszyński z Napoli, ale on pozostanie na zgrupowaniu. Awaryjne powołanie otrzymał wówczas Tymoteusz Puchacz z Panathinaikosu Ateny.

To była kolejna wymuszona zmiana w reprezentacji Polski. Już w poniedziałek trener Fernando Santos zdecydował się powołać środkowego obrońcę Lecha Poznań Bartosza Salamona, który zastąpił kontuzjowanego Kamila Piątkowskiego z belgijskiego KAA Gent.

Biało-czerwoni rozpoczną eliminacje do mistrzostw Europy od meczu z Czechami w Pradze 24 marca, a trzy dni później podejmą w Warszawie Albanię. Oprócz tych drużyn ich rywalami w grupie są również niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. (PAP)

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao