Podszywano się pod księdza. Zdjęcia duchownego opublikowano na portalach randkowych

Ks. Adrian Chojnicki znany na TikToku jako „Padre Adriano” dowiedział się, że ktoś wykorzystał jego zdjęcia do stworzenia profili na portalach randkowych. Oszust posługujący się jego wizerunkiem składał nieprzyzwoite propozycje i prosił o wysyłanie nagich zdjęć.

Ks. Adrian Chojnicki z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku jest aktywny na TikToku pod pseudonimem „Padre Adriano”. Duchowny wykorzystywał swój profil, by przybliżać internautom kulisy życia duchownych. Nie spodziewał się jednak, że jego popularność zostanie wykorzystana w tak perfidny sposób. Kapłan pisze na Facebook:

„W ostatnim czasie moje zdjęcia dotarły do miejsc, o których bym się nie spodziewał. Gdyby jeszcze były użyte w dobrych celach to nie ma sprawy, ale zdjęcia księdza na portalach randkowych typu: Tinder/Badoo wzbudzają co najmniej konsternację. No i niestety propozycje o charakterze seksualnym, prośba o wysyłanie nagich zdjęć, a przy tym uzyskiwanie pieniędzy na streamie - słabo. Jeżeli ktoś w ten sposób  postępuje to jego wybór, którego nie pochwalam, ale po co do tego używać moich zdjęć?” – pyta ks. Chojnicki.

Dodaje, że napisało do niego ok. 20 osób. Większość z nich osobiście nie zna. Przykładowa wiadomość, którą otrzymał brzmi: pewien użytkownik podszywa się pod księdza, co powoduje poważne szkody dla księdza reputacji, dobrego imienia, a także niesie ze sobą konsekwencje, dla dobra imienia Kościoła, parafii oraz wspólnoty.

„Nie mam złości, ani wielkiego poczucia krzywdy, ale zażenowanie i poczucie niesprawiedliwości. Uważam, że takie zachowanie narusza moje dobre imię i jest podszywaniem się pod moją osobę (a to są już artykuły w kodeksie karnym). To nie fair, więc nie zamierzam być obojętny. Sprawa została zgłoszona na policję. Dostaje dużo wiadomości wsparcia. Nie potrzebuje, ale doceniam. Dziękuję. Jeżeli jakimś trafem przeczyta to osoba, która wykorzystała mój wizerunek to zapraszam do kontaktu” – komentuje ksiądz z Rybnika.

W komentarzach internauci piszą m.in:

Andrzej Wojaczek
Przykro mi, że coś takiego spotkało tak wspaniałego kapłana ! Głowa do góry !!

Dorota Janór Plata
To tylko potwierdzenie, że ksiądz robi kawał dobrej roboty a złu się to nie podoba. Wspieramy duchowo.

Paulina Cicha
Przykre conajmniej. Życzę wytrwałości i wspieram modlitwą. Prawda zawsze wygra. Ktoś robi sobie niezły dowcip a drugiemu zadaje cios.

Rafał Grzybowski
Kiedyś byłem świadkiem, gdy w sieci jakiś człowiek nazywał (zapewne losowego) kapłan pedofilem. Ksiądz ten na uwagi ludzi, że powinien na stopie cywilnej bronić dobrego imienia swojego, odparł, że Jezus też cierpiał i był lżony i że warto odpuścić. Nie był to jedyny przykład bezczynności księży w obliczu naruszania ich dobrego imienia. Mi przyszło do głowy, że tacy kapłani zapominają, że ich dobre imię nie jest jedynie ich ale też jest imieniem Kościoła i wszystkich jego członków. Nie można być tak ograniczonym, by to bagatelizować. Dziękuję, że reagujesz.

Aleksandra Mitura
Sama na niego natrafiłam, i szczerze olała bym ten temat gdyby nie to że trafiłam na księdza TikToka i skojarzyłam twarz z portalu właśnie z księdzem. Szybko zaczęłam łączyć kropki że to był fejk. Mam nadzieję że uda się złapać tego typa i dostanie zasłużoną karę.

 

Godło i barwy RPProjekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

« 1 »

reklama

reklama

reklama