Liderka Strajku Kobiet Marta L. odpowie za nieprawidłowości w spółkach, z którymi była związana

Wrocławska prokuratura postawiła znanej aktywistce i liderce Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marcie L. pięć zarzutów dotyczących nieprawidłowości w spółkach, z którymi była związana. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do wrocławskiego sądu pod koniec marca.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Anna Placzek-Grzelak poinformowała w piątek PAP, że L. postawiono zarzuty z Ustawy o rachunkowości i z Kodeksu Spółek Handlowych.

Chodzi m.in. o art. 79 pkt 4 Ustawy o rachunkowości, który mówi o zaniechaniu złożenia „rocznego sprawozdania finansowego w sądzie lub w innym organie prowadzącym rejestr lub ewidencję działalności gospodarczej jednostki”. Złamanie tego przepisu zagrożone jest kara grzywny od 3 tys. do 150 tys. zł.

L. postawiono też zarzuty z art. 586 Kodeksu Spółek Handlowych, który mówi o odpowiedzialności za niezgłoszenie wniosku o upadłość spółki handlowej. Złamanie tego przepisu zagrożone jest grzywną lub karą roku pozbawienia wolności.

O akcie oskarżenia przeciwko L. pierwsza napisała Gazeta Wrocławska.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama