W Łodzi rozpoczęła się sesja plenarna państw B9

W Łodzi rozpoczęła się w piątek sesja plenarna ministrów spraw zagranicznych Bukarszteńskiej Dzięwiątki, czyli krajów wschodniej flanki Paktu Północnoatlantyckiego. Celem spotkania jest przygotowanie szczytu NATO w Wilnie – powiedział PAP rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

Konferencja państw Bukarteszteńskiej Dziewiątki rozpoczęła się już w czwartek wieczorem od powitania gości łódzkiego szczytu. W spotkaniu B9 uczestniczą m.in. szefowie dyplomacji i przedstawiciele ministerstw spraw zagranicznych, oprócz Polski, Bułgarii, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii, Węgier i Słowacji.

Po 9.30 rozpoczęła się sesja plenarna, którą podzielono na dwie części.

„Celem spotkania Bukereszteńskiej Dziewiątki, czyli krajów wschodniej flanki Paktu Północnoatlantyckiego, jego przygotownianie szczytu NATO w Wilnie” – powiedział PAP rzecznik MSZ Łukasz Jasina. W listopadzie sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oficjalnie ogłosił termin szczytu w Wilnie, który odbędzie się 11 i 12 lipca 2023 r.

Po południu na konferencji prasowej łódzkie spotkanie B9 podsumują szefowie MSZ Polski i Rumunii: Zbigniew Rau oraz Bogdan Aurescu.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao