Posłanka zapowiada ustawę o związkach partnerskich i mowie nienawiści. Przy czym sama atakuje Kościół za rzekome szykany wobec LGBT

„Związki partnerskie to jest cywilizacyjna konieczność. Jednak w pierwszej kolejności zajmiemy się mową nienawiści” – powiedziała we wtorek w Polsat News Barbara Nowacka (KO).

„Związki partnerskie to jest cywilizacyjna konieczność. To jest aż wstyd, że w Polsce dwie osoby nie mogą zawrzeć między sobą takiego związku” – powiedziała posłanka KO Barbara Nowacka w Polsat News.

„W Koalicji Obywatelskiej jesteśmy do tego przekonani. W Lewicy są do tego przekonani. W Trzeciej Drodze będziemy też z nimi rozmawiać. Rozmawiają z nimi też organizacje pozarządowe” – mówiła Nowacka.

Posłanka została zapytana, czy ustawa o związkach partnerskich to jest plan na pierwsze sto dni nowego rządu Donalda Tuska, czy coś, co trzeba będzie wynegocjować w ramach koalicji.

Przyznała, że pewną przeszkodą będzie prezydent Andrzej Duda, który zaangażowany jest po stronie Prawa i Sprawiedliwości i część ustaw będzie blokował.

„Uważamy, że to jest jedna z tych ustaw, którą może chcieć blokować” – oceniła Nowacka.

Dopytywana, czy jest na to zgoda w koalicji, oświadczyła, że posłowie Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy są do tego przekonani.

„Z posłami Trzeciej Drogi będziemy o tym rozmawiać” – powiedziała posłanka.

Jak podkreśliła, posłom, którzy głosują w Sejmie trzeba przedstawiać konkretne argumenty. „My jesteśmy przygotowani do tej merytorycznej rozmowy” – zapewniła.

„Organizacje pozarządowe prosiły, żebyśmy najpierw odczarowali atmosferę wokół społeczności LGBT, która była narażona przez lata na szykany z ambony i z urzędów, w tym również urzędów centralnych” – tłumaczyła Nowacka. „Również z ust prezydenta RP płynęły słowa niegodne” – dodała.

Nowacka spytana, kiedy można spodziewać się konkretnego projektu ustawy ws. mowy nienawiści, powiedziała, że to może być kwestia kilku tygodni.


Zobacz też: Zmiana nazw ulic w Barcelonie. Świętych zastąpią feministki


Źródło: polsatnews.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama