Minister Maląg: od 1 lutego rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy programu „Rodzina 500+”

Od 1 lutego rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy programu „Rodzina 500+”. Z programu każdego miesiąca korzysta około 7 mln dzieci; od początku funkcjonowania programu wypłacono ponad 220 mld zł – powiedziała w czwartek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Minister rodziny przypomniała, że nowy nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy programu „Rodzina 500+” rusza 1 lutego.

„Tutaj bardzo ważne jest (...), aby do kwietnia te wnioski złożyć, bo wtedy mamy płynność w wypłacie świadczeń, nie mamy żadnej luki. Do tej pory ze świadczenia «Rodzina 500+» każdego miesiąca korzysta około 7 mln dzieci. Widzimy, jakie to potężne wsparcie. Od początku funkcjonowania programu to ponad 220 mld zł” – poinformowała.

Zaznaczyła, że wnioski o wypłatę świadczenia można składać w formie elektronicznej, poprzez system Empatia, bankowość elektroniczną lub poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Zdaniem Maląg, rolą świadczenia jest „zmiana wizerunku rodziny” i „inwestycja w rodzinę”. „Te czynniki zostały osiągnięte” – oceniła.

Dodała, że ministerstwo rodziny wspiera rodziny także poprzez świadczenia takie jak „Dobry start” czy „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy”. „W zeszłym roku ponad 3 mld 700 mln zł już trafiło dla dzieci” – przypomniała.

Podkreśliła, że w ubiegłym tygodniu został ogłoszony także program „Maluch Plus”, w ramach którego na tworzenie miejsc w żłobkach przeznaczone zostanie 5,5 mld zł. „Wnioski samorządy również składają drogą elektroniczną. To jest wyzwanie tego czasu” – zastrzegła.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao