NASK ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod portal Allegro

NASK ostrzegła we wtorek przed oszustami podszywającymi się pod portal Allegro. Chodzi o maile sugerujące otrzymanie od serwisu premii lojalnościowej. Kliknięcie w link umożliwia oszustom przejęcie kont i prowadzenie dalszych oszustw.

Zespół CSIRT (Computer Security Incident Response Team) Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej poinformował we wtorek, że obserwuje trwającą kampanię wiadomości e-mail, w której przestępcy podszywają się pod komunikację portalu Allegro.

„Masowo rozsyłane są wiadomości e-mail sugerujące otrzymanie dodatkowych pieniędzy od serwisu – premii lojalnościowej. Otrzymanie bonusu jest możliwe pod warunkiem, że użytkownik podejmie działania w ciągu 72 godzin od otrzymania e-maila” – napisała NASK.

Sieć dodała, że w wiadomości znajduje się link przekierowujący na stronę służącą do wyłudzenia danych logowania do portalu Allegro. „Są one następnie wykorzystywane przez przestępców do przejmowania kont i realizowania kolejnych oszustw” – wskazano.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao