Niecodzienna akcja policji w Radomiu. Przestraszony kucyk biegał po ulicy

Przestraszony kucyk biegał w środę rano po jednej z ulic Radomia pośród przejeżdżających obok samochodów. Konia zauważył jadący na służbę policjant. Mundurowi zajęli się zwierzęciem do czasu przyjazdu właściciela. Kucyk uciekł w nocy z odległej o 15 km miejscowości Gzowice.

Jak poinformowała sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z radomskiej policji, do nietypowej sytuacji doszło ok. godz. 5.30 na ulicy Kozienickiej w Radomiu. „Biegającego środkiem drogi konia zauważył jadący na służbę policjant; zatrzymał się, dogonił zwierzę i wezwał do pomocy patrol policji" – przekazała sierżant.

Po kilkunastu minutach na miejsce przybył właściciel i oświadczył, że w nocy 8-letni kucyk o imieniu Juta prawdopodobnie przestraszył się czegoś i oddalił się od stada. Zwierzę przebyło 15 km z miejscowości Gzowice do Radomia.

„Na szczęście nic mu się nie stało. Zmęczone, przestraszone, ale całe i zdrowe zwierzę przekazano właścicielowi, którego pouczono o prawidłowym zabezpieczeniu swojego podopiecznego przed kolejną ucieczką" – przekazała policjantka. 

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ apiech/ PAP

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama