Papieskie błogosławieństwo dla abp. Gądeckiego na 50-lecie kapłaństwa

Gratulujemy tego radosnego wydarzenia oraz pasterskiej posługi wykonywanej gorliwie i mądrze; z miłością udzielamy błogosławieństwa – napisał papież Franciszek do abp. Stanisława Gądeckiego. Metropolita poznański świętuje w sobotę 50. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.

Papieskie pismo zostało odczytane podczas uroczystości odbywających się w sobotę w Poznaniu. Abp Stanisław Gądecki przewodniczy dziękczynnej eucharystii za 50 lat kapłaństwa w katedrze poznańskiej.

„Arcybiskupowi metropolicie poznańskiemu, świętującemu szczęśliwie złoty jubileusz święceń prezbiteratu szczerym sercem gratulujemy tego radosnego wydarzenia oraz pasterskiej posługi wykonywanej gorliwie i mądrze dla duchowego dobra gnieźnieńskiej i poznańskiej owczarni, a także jego działalności w Radzie Konferencji Episkopatów Europy, a szczególnie w Konferencji Episkopatu Polski, której troskliwie przewodniczy, podobnie jak i sumiennej działalności w różnych dykasteriach Kurii Rzymskiej” – napisał papież Franciszek.

„Upraszając obfitych łask i darów Ducha Świętego Pocieszyciela, z miłością udzielamy błogosławieństwa będącego zadatkiem niebiańskiej łaski jemu i jego bliskim, a także wiernym całej archidiecezji poznańskiej, z usilną i serdeczną prośbą o modlitwę w intencji właściwego sprawowania naszego urzędu” – dodał Ojciec Święty.

We mszy świętej uczestniczą biskupi i arcybiskupi z Polski i zagranicy, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i środowiska naukowego. Homilię wygłosi metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Abp Stanisław Gądecki przyjął święcenia kapłańskie 9 czerwca 1973 r. z rąk bł. Stefana Wyszyńskiego w bazylice prymasowskiej w Gnieźnie. Metropolię poznańską objął w 2002 roku. Od 2014 roku jest przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama