Będzie manifestacja przed Pałacem Prezydenckim. „Katolicy chcą dać jasny sygnał sprzeciwu finansowania in vitro”

W najbliższy wtorek, 19 grudnia o godz. 15 pod przed Pałacem Prezydenckim odbędzie się manifestacja pro-life. „Chcemy, jako katolicy zaapelować do prezydenta Andrzeja Dudy, żeby zawetował ustawę o finansowaniu in vitro z budżetu państwa” – zapowiada w rozmowie z Opoką Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Życia i Rodziny oraz Fundacja Pro Prawo do Życia.

„Przed Pałacem Prezydenckim spotkają się przedstawiciele różnych wspólnot modlitewnych, także duszpasterstw akademickich. Chcemy wspólnie, jako katolicy dać jasny sygnał panu prezydentowi, że sprzeciwiamy się tej nieetycznej i niemoralnej procedurze, która ma znamiona eugeniki i aborcji” – mówi w rozmowie z Opoką Paweł Ozdoba.

Jak zapowiadają organizatorzy, manifestacja będzie miała charakter pokojowy i modlitewny. Podczas spotkania będzie odmawiany różaniec. „To będzie w pełni pokojowa manifestacja. Wierzymy, że modlitwa przynosi cuda i w tym wypadku również zostanie wysłuchana, a pan prezydent zdecyduje się jednak nie podpisywać tej ustawy” – mówią organizatorzy.

Na stronie internetowej DzieckoDaremNieTowarem.pl zamieszczona jest internetowa petycja do prezydenta Andrzeja Dudy, by zgodnie z przysługującym mu prawem zawetował projekt.

„W tym momencie już blisko 10 tys. osób podpisało się pod tym apelem. Wiemy też, że wiele innych organizacji katolickich czy pro-life skierowało do pana prezydenta podobny apel” – mówi P. Ozdoba.

Prezes Centrum Życia i Rodziny podkreśla, że prezydent Andrzej Duda wielokrotnie udowadniał, że fundamentalne wartości takie jak ochrona życia, są dla niego ważne. „Afirmując te wartości, pan prezydent był także zaangażowany w inicjatywę Marszu Życia i Rodziny, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Ufamy, że również teraz, w zgodzie z własnym sumieniem, podejmie decyzję o tym, żeby zawetować ustawę o finansowaniu przez państwo procedury in vitro” – dodaje. „Nasza obecność przed Pałacem Prezydenckim ma dodać także otuchy i wsparcia prezydentowi, by podjął dobrą decyzję” – wyjaśnia.

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama