Po wygranej z Włochami Wilfredo Leon dedykuje złoty medal Panu Bogu i rodzinie

Przyjmujący Wilfredo Leon, który wraz z siatkarską reprezentacją Polski zdobył mistrzostwo Europy, został najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) turnieju. W finale biało-czerwoni pokonali w Rzymie Włochów 3:0.

Leon, który urodził się na Kubie i w polskiej reprezentacji gra od 2019 roku, był przede wszystkim bohaterem półfinału oraz meczu o złoto. Nagroda dla MVP była jedynym indywidualnym wyróżnieniem, jakie przyznano na koniec imprezy, której współgospodarzami były Włochy, Bułgaria, Macedonia Północna i Izrael.

Pytany, komu dedykuje złoty medal, znakomity siatkarz odparł:

„Najpierw Panu Bogu. Na drugim miejscu mojej rodzinie, która naprawdę cały czas była ze mną i budowała mnie słowami, że muszę to zrobić, jestem wielki oraz że dam radę tego dokonać. A na trzecim miejscu stawiam każdą osobę, która była w otoczeniu, jak również każdego, kto trzymał kciuki za mnie i drużynę”.

Biało-czerwoni wywalczyli drugie w historii złoto tej imprezy - wcześniej triumfowali w 2009 roku. Po raz pierwszy zdobyli natomiast dwa złote medale w jednym sezonie - w lipcu wygrali Ligę Narodów.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama