Pogrzeb Janusza Weissa odbędzie się w czwartek

Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Warszawie podał informację, że dziennikarz Janusz Weiss spocznie na warszawskich Powązkach Wojskowych. Pogrzeb współzałożyciela grupy kabaretowej Salon Niezależnych, Radia Zet i prowadzącego teleturniej „Miliard w rozumie” odbędzie się w czwartek 24 marca.

„Janusz Weiss spocznie w grobie na Wojskowych Powązkach. Grób znajduje się w kwaterze GII, na miejscu nr 12 w rzędzie «Tuje». Najłatwiej dotrzeć do niego wchodząprzez Bramę Główną Cmentarza od ulicy Powązkowskiej” – podał Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Warszawie.

Według informacji podanych w nekrologu prasowym uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 23 marca o godzinie 14.

Janusz Alfred Weiss urodził się 31 maja 1948 r. w Warszawie był dziennikarzem, prezenterem radiowym i telewizyjnym oraz artystą kabaretowym i satyrykiem.

Pod koniec lat 60. z Jackiem Kleyffem założył grupę kabaretową Salon Niezależnych, w której występował przez kolejne pięć lat.W styczniu 1976 podpisał list protestacyjny do Komisji Nadzwyczajnej Sejmu PRL przeciwko zmianom w Konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. W latach 80. prowadził kino objazdowe. W filmie Janusza Kijowskiego „Kung-fu” (premiera marzec 1980) Weiss zagrał rolę Pawła.

W latach 1990–2013 związany był z Radiem Zet, którego był współzałżożycielem.

Jego „Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie” należał do najbardziej popularnych programów radiowych „Zetki”. Prowadził także programy telewizyjne: „Miliard w rozumie”, „Złoty interes” oraz „Fort Boyard”. Współpracował także z Programem I Polskiego Radia.

W ostatnich latach ograniczył działalność dziennikarską ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Zmarł 10 marca 2023 r. w wieku 74 lat.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama