Politechnika Opolska planuje budowę „Newtona”. Centrum dydaktyczne pomieści 1300 osób

Na Politechnice Opolskiej powstanie kompleks budynków mieszczący m.in. bibliotekę, sale wykładowe i laboratoria informatyczne. Jak poinformowała uczelnia, realizacja projektu noszącego nazwę „Newton” będzie kosztowała 32 mln złotych.

Jesienią tego roku na Politechnice Opolskiej rozpocznie się budowa Innowacyjnego Centrum Zintegrowanych Usług Dydaktycznych i Bibliotecznych „Newton” – czyli kompleksu budynków o powierzchni 12 tysięcy metrów kwadratowych, w którym jednocześnie będzie mogło przebywać 1 300 osób.

W „Newtonie” znajdzie się miejsce dla czterech modułów posiadających wspólny hol. W modułach mieścić się będzie biblioteka, aula, część dydaktyczna oraz laboratorium IT. W części bibliotecznej, na parterze zaplanowano także obszar dostępny dla użytkowników zewnętrznych, mieszczący informatorium biblioteczne, strefy czytelnicze, stanowiska pracy indywidualnej i grupowej oraz miejsca komputerowe. Na piętrze zlokalizowany zostanie Dział Wydawnictw. Z kolei aula to nowoczesne pomieszczenie konferencyjne o amfiteatralnym układzie siedzeń, mogące pomieścić kilkaset osób.

W części dydaktycznej zaprojektowano dwie sale wykładowe, przeznaczone do prezentacji multimedialnych. Na piętrze znajdować się będzie dwudzielna sala wykładowa, również z możliwością prezentacji multimedialnych oraz przestrzeń samorządu studenckiego. W części laboratoryjno-informatycznej powstanie nowoczesne laboratorium informatyczne wraz z serwerownią, przeznaczone do celów naukowo-badawczych Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Automatyki. W pierwszej kolejności rozpoczną się prace związane z budową dwóch segmentów: holu i biblioteki. Rozpoczęcie budowy Newtona, którego całkowita wartość wyniesie 32 mln zł, zaplanowano na jesień tego roku. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama