Prymas Polski: W 10. rocznicę śmierci kard. Józefa Glempa dziękujemy Bogu za jego życie i pasterskie posługiwanie

W 10. rocznicę śmierci kard. Józefa Glempa dziękujemy Bogu za jego życie i pasterskie posługiwanie, które i dla nas, dla Kościoła w Polsce, dla Polaków poza granicami, którym tak wiernie służył i których tak często nawiedzał, ale i dla Kościoła Powszechnego, niewątpliwie było ziarnem nadziei – mówił abp Wojciech Polak podczas Mszy św. w archikatedrze warszawskiej.

Abp Polak przypomniał, że życie i pasterska posługa kard. Glempa w Kościele gnieźnieńskim i warszawskim, a także jako Prymasa Polski, „przypadła na trudne czasy przełomu, naznaczone najpierw ciemną nocą stanu wojennego, a później budzącego się do życia nowego ładu i demokratycznego porządku”.

Prymas Polski stwierdził, że Bóg wybrał na te czasy człowieka, który nie bał się trudności, „ale który mając w sobie jakąś naturalną ludzką dobroć, prostotę, otwartość i serdeczność, z pełnym zaangażowaniem oddawał swoje życie Chrystusowi i sprawie Kościoła w Polsce”.

Przytaczając słowa kard. Glempa: „kiedy trzeba stawiać podwaliny i fundamenty pod nową rzeczywistość, ku przyszłości, tym bardziej musimy oprzeć się na wierze, na tym, co jest niezmienne, na nauce Jezusa Chrystusa”, abp Polak podkreślił, iż również dzisiaj „trzeba szukać nowych metod i nowych dróg dotarcia z Ewangelią do współczesnego człowieka”. „Ale nade wszystko trzeba samemu dać świadectwo o pięknie i mocy Chrystusowej Ewangelii. W niej bowiem ukryty jest klucz do prawdziwie szczęśliwego życia i w niej można odnaleźć ostateczny jego sens” – zaznaczył Prymas Polski.

BP KEP

« 1 »

reklama

reklama

reklama