Rosja kontynuuje kampanię oczerniania Polski. Nadal dezinformuje o rzekomych planach ataku Polski na Białoruś

Kreml nadal dezinformuje o rzekomych planach ataku Polski na Białoruś – poinformował w InfoAlercie w środę na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. „Rosja kontynuuje kampanię oczerniania Polski” – ocenił.

„Rosyjski aparat propagandowy kontynuuje wątek rzekomych planów ataku Polski na Białoruś. Zgodnie z narracją Kremla Polska chce «realizować roszczenia terytorialne»” – wskazał sekretarz stanu w kancelarii premiera.

Żaryn wskazuje we wpisach na głos rosyjskiego politologa i byłego wojskowego Olega Iwannikowa o tym, że „Polska i Litwa mają wspólne plany ataku na Białoruś”.

Według niego Warszawa i Wilno „mogą zorganizować prowokację, która pozwoli im uzasadnić zajęcie części Białorusi” – wskazał minister w KPRM.

Rosyjski propagandzista przekonuje, że „Polscy nacjonaliści od 15 lat przygotowują atak na Białoruś”, a Iwannikow „kłamliwie stwierdza, że motywem agresywnej polityki Polski wobec Białorusi są roszczenia terytorialne dotyczące Grodna i Brześcia” – napisał Żaryn w InfoAlercie.

„«Ekspert» zauważył, że w obliczu narastającego niebezpieczeństwa ze strony coraz lepiej militarnie przygotowanych sąsiadów Mińsk musi «wzmocnić swoje zdolności obronne» oraz zdać się na pomoc Rosji” – dodał.

Według pełnomocnika polskiego rządu słowa Iwannikowa wpisują się w stosowaną przez Mińsk i Moskwę retorykę, według której Polska zbroi się, by m.in. zaatakować Białoruś.

„Budowanie wśród Białorusinów świadomości zagrożenia ze strony sąsiadów ma na celu zwrócenie się ku władzy i ku Rosji, która ma być gwarantem bezpieczeństwa Białorusi” – ocenił we wpisach zastępca ministra koordynatora służb specjalnych. 

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama