Synoptyk IMGW: niedziela pochmurna; w nocy spadki temperatur do minus 22 st. C.

Niedzielne popołudnie będzie pochmurne, z temperaturami poniżej zera na przeważającym obszarze kraju. Jak powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska z IMGW-PIB, w nocy w rejonach podgórskich Karpat temperatura lokalnie może spaść nawet do minus 22 stopni Celsjusza.

Jak przekazała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę na przeważającym obszarze kraju temperatury będą ujemne.

„Zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami na północnym wschodzie i południowym zachodzie kraju. Słabe opady śniegu możliwe są jeszcze głównie na południowo-wschodniej części Polski. Poprószyć może także na Wybrzeżu i w rejonach podgórskich Sudetów. Temperatura maksymalna od minus 9 – minus 7 stopni Celsjusza w obszarach podgórskich, w centrum około minus 1, do plus 2 stopni na Wybrzeżu. Wiatr na ogół słaby, tylko lokalnie może być umiarkowany, z kierunków północnych na wschodzie, na zachodzie skręcający na południowe” – powiedziała Grażyna Dąbrowska.

W nocy większe przejaśnienia jedynie na południowym zachodzie i północnym wschodzie. Na pozostałym obszarze przewaga zachmurzenia dużego. Przelotne opady śniegu przewidywane są na południowym wschodzie, głównie województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim i lubelskim. Słabe opady są także możliwe się Wybrzeżu oraz w rejonie Warmii i Mazur. Na północy pojawią się marznące mgły, ograniczające widzialność 200 metrów. Temperatura minimalna od minus 9 – minus 8 na wschodniej części kraju, około minus 6 w centrum, do minus 1 na krańcach północno-zachodnich. W rejonach podgórskich, szczególnie w Beskidzie Śląskim, Żywieckim i na Podhalu prognozowane są spadki od minus 19 do minus 15 stopni Celsjusza, ale lokalnie temperatura może tam spaść nawet do minus 22 stopni. Wiatr słaby, na wschodzie z kierunków północnych, na zachodzie południowych. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama