Tatry: zawieszono poszukiwania 46-latka. Nie natrafiono na żadne ślady

Ratownicy TOPR zawiesili we wtorek o zmroku poszukiwania 46-letniego turysty, który w sobotę samotnie wyruszył na szlak w rejon Czerwonych Wierchów i ślad po nim zaginął. Akcja ma być wznowiona w środę rano – powiedział PAP ratownik dyżurny TOPR.

We wtorkowych poszukiwaniach brało udział 16 ratowników TOPR. W akcji wykorzystano drony, dzięki którym z góry spenetrowano wytypowany obszar poszukiwań. Z uwagi na niski pułap chmur w poszukiwaniach nie można było użyć śmigłowca.

Jak przekazał PAP ratownik dyżurny, przeszukano rejon Małej Świstówki, Doliny Tomanowej oraz Adamicy – to jest północną grań Ciemniaka do Chudej Przełączki. Ratownicy nie natrafili na żadne ślady poszukiwanego. Akcja ma być wznowiona w środę rano.

Poszukiwany 46-letni turysta w sobotę samotnie wyruszył na szlak z zamiarem wejścia na Czerwone Wiechy i nie wrócił. Jego samochód jest zaparkowany w Kirach przy wyjściu do Doliny Kościeliskiej.

O zaginięciu i braku kontaktu z mężczyzną centralę TOPR poinformowała jego znajoma w poniedziałek po południu. Jeszcze w sobotę rano mężczyzna przesłał jej swoje zdjęcia wykonane na Chudej Przełączce w masywie Ciemniaka. Od tamtej pory nie było z nim kontaktu.

Według relacji kobiety, mężczyzna miał przyjechać do Zakopanego na jeden dzień, bez noclegu. Miał zdobyć Czerwone Wierchy i ewentualnie wejść na Giewont.

Osoby, które widziały samotnego turystę w rejonie Czerwonych Wierchów lub Giewontu są proszone o kontakt mailowy pod adresem: dyzurny@topr.pl lub telefoniczny z centralą TOPR pod nr 18 206 34 44.(PAP)

autor: Szymon Bafia

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama