Uwaga na oszustów: podszywają się pod portal Allegro i wyłudzają dane

NASK ostrzega przed oszustami, którzy w dalszym ciągu podszywają się pod platformę Allegro i wyłudzają dane do portalu Allegro.

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa poinformowała, że zespół CERT Polska (Computer Emergency Response Team), czyli zespół reagowania na incydenty bezpieczeństwa komputerowego, w dalszym ciągu odnotowuje kampanię podszywającą się pod portal Allegro.

NASK wyjaśniła, że rozsyłane fałszywe wiadomości e-mail zawierają zazwyczaj jedną lub kilka informacji o konieczności aktualizacji danych rozliczeniowych, o możliwości odebrania specjalnie przyznanego bonusu lub o groźbie blokady konta (np. wynikającej z nieudanych logowań na urządzeniu mobilnym).
Specjaliści wyjaśnili, że w wiadomości znajduje się link przekierowujący na fałszywą stronę, za pomocą której przestępcy wyłudzają dane logowania do portalu Allegro.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama