W okresie świąt na drogach zginęło 21 osób, a 230 zostało rannych

Od piątku do wtorku włącznie odnotowaliśmy 206 wypadków drogowych, w których zginęło 21 osób, a 230 zostało rannych – powiedział PAP nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP. Policjanci zatrzymali 887 nietrzeźwych kierujących.

Od piątku na drogi w całej Polsce wyjechało więcej policyjnych patroli. Mundurowi oprócz kontroli prędkości zwracali szczególną uwagę trzeźwość kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów.

W środę rano nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP poinformował o zakończeniu policyjnych działań dotyczących wyjazdów na Święta Bożego Narodzenia. „Podczas pięciu dni działań, od 22 do 26 grudnia, odnotowaliśmy 206 wypadków drogowych, w których zginęło 21 osób, a 230 zostało rannych. W tym czasie policjanci zatrzymali 887 nietrzeźwych kierujących” – przekazał Opas.

Zginęło ośmiu kierowców, sześciu pieszych, pięciu pasażerów, a także jeden rowerzysta i dwóch motocyklistów. Najwięcej ofiar zanotowano w sobotę 23 grudnia; zginęło wtedy osiem osób.

Nadkom. Opas dodał, że w porównaniu z ubiegłorocznymi danymi zanotowano mniej o 24 wypadków drogowych, mniej o jedną ofiarę śmiertelną i mniej o 34 osoby ranne. Zatrzymano także mniej o 60 nietrzeźwych kierujących.

Od piątku do wtorku włącznie na drogach każdego dnia służbę pełniło ok. 4 tys. policjantów pionu ruchu drogowego. Poza widocznymi patrolami na drogi wyjechali również policjanci grup SPEED w radiowozach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama