W piątek strażacy interweniowali na terenie całego kraju 1819 razy

W piątek strażacy interweniowali na terenie całego kraju 1819 razy, w tym przy 480 pożarach, 1152 miejscowych zagrożeniach i 187 fałszywych alarmach – przekazał w sobotę rzecznik prasowy komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski. W pożarach zginęły dwie osoby, a 13 zostało rannych – poinformował.

„W związku z frontem burzowym na południu kraju, w piątek 9 czerwca strażacy odnotowali 439 interwencji. Najwięcej zdarzeń miało miejsce na terenie województwa śląskiego (138), dolnośląskiego (62), opolskiego (52), małopolskiego (52), łódzkiego (31), świętokrzyskiego (23), wielkopolskiego (16) oraz podkarpackiego (12)” – podał.

Bryg. Kierzkowski poinformował również, że odnotowano 89 pożarów w lasach – najwięcej, 31 w woj. mazowieckim, 14 - w woj. wielkopolskim, 12 w kujawsko-pomorskim, a także 81 pożarów traw. „Ponadto strażacy interweniowali przy 183 wypadkach drogowych, było 101 interwencji medycznych, 26 chemiczno-ekologicznych, 22 na wodzie (akweny)” – dodał.

Rzecznik PSP podsumował, że „od czwartku strażacy interweniowali już 3071 razy”. (PAP)

autorka: Daria Porycka

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama