W Tatrach trwają poszukiwania 46-latka. Warunki się pogarszają

W Tatrach Zachodnich trwają w piątek poszukiwania 46-latka, który w sobotę wyszedł na szlak z zamiarem zdobycia Czerwonych Wierchów. W rejon poszukiwań wystartował śmigłowiec, ale warunki meteorologiczne pogarszają się – przekazał PAP ratownik dyżurny TOPR.

„Działania są kontynuowane. Poszukiwania są prowadzone z powietrza, z pokładu śmigłowca. Warunki pogodowe są coraz gorsze, a co za tym idzie, poszukiwania zmieniają charakter” – przekazał PAP ratownik dyżurny.

Na najbliższe godziny a także na weekend zapowiadane są w Tatrach intensywne opady śniegu. Ratownicy TOPR prognozują wzrost zagrożenia lawinowego do trzeciego stopnia.

Poszukiwania 46-letniego turysty prowadzone są od poniedziałkowego popołudnia. Dotychczas nie natrafiono na żadne ślady poszukiwanego. W środę natomiast zauważono lawinisko w Dolinie Tomanowej.

Rejon poszukiwań to: Mała Świstówka, Dolina Tomanowa oraz Adamica, czyli północna grań Ciemniaka po Chudą Przełączkę. W akcji poszukiwawczej użyto m.in. śmigłowców i dronów.

O zaginięciu i braku kontaktu z mężczyzną centralę TOPR poinformowała jego znajoma. Jeszcze w sobotę rano mężczyzna przesłał jej swoje zdjęcia wykonane na Chudej Przełączce w masywie Ciemniaka. Od tamtej pory nie było z nim kontaktu. Według relacji kobiety, mężczyzna miał przyjechać do Zakopanego na jeden dzień, bez noclegu. Miał zdobyć Czerwone Wierchy i ewentualnie wejść na Giewont.

Osoby, które widziały samotnego turystę w rejonie Czerwonych Wierchów lub Giewontu są proszone o kontakt mailowy pod adresem: dyzurny@topr.pl lub telefoniczny z centralą TOPR pod nr 18 206 34 44.(PAP)

autor: Szymon Bafia

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama