W trakcie ferii zimowych policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole na drogach

Rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży, dlatego już od piątku policjanci ruchu drogowego będą prowadzić wzmożone kontrole, podczas których zwrócą szczególną uwagę m.in. sposób przewożenia pasażerów i bagażu. Będą też sprawdzać autobusy wiozące młodzież na zimowy wypoczynek – poinformował nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Jak zauważył policjant z Biura Ruchu Drogowego KGP, w ferie zimowe, które w tym roku rozpoczynają się 16 stycznia i potrwają do 26 lutego, należy spodziewać się na drogach zwiększonego ruchu pojazdów związanego z wyjazdami. „Podróż, niezależnie od wybranego środka transportu powinna być bezpieczna dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci ruchu drogowego będą monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc zimowego wypoczynku” – podkreślił nadkomisarz.

Wskazał, że policjanci zwrócą też szczególną uwagę m.in. na przestrzeganie przez kierujących dozwolonych limitów prędkości, a także sposób przewożenia pasażerów, bagażu oraz stan techniczny pojazdów. „W realizację zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach zaangażowani będą także funkcjonariusze zespołów «SPEED», którzy będą również reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego” – zaznaczył.

„Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Dlatego Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek” – powiedział.

Lista miejsc, która została opublikowana na stronie https://policja.pl/ zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autokarów i kierowców. „Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji” – podał.

„Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC” – dodał nadkomisarz Robert Opas. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao