Wielkopolskie: Dewastacja w kościele w Koziegłowach

Nieznany sprawca poprzewracał świece i figury w kościele w podpoznańskich Koziegłowach. Do dewastacji doszło w piątkowe przedpołudnie. Jak na razie nie ustalono, by sprawca ukradł coś ze świątyni – przekazała PAP policja.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak przekazał PAP, że w piątek, pomiędzy godz. 9.30 a 11, do kościoła w Koziegłowach bocznym wejściem wszedł nieznany sprawca. „Następnie poprzewracał różne figury, wyposażenie wewnątrz kościoła” – wskazał policjant.

Borowiak wyjaśnił, że sprawca nie wyrządził większych strat materialnych, bo nie uszkodził fizycznie żadnego przedmiotu, tylko przewrócił je na podłogę. „Na razie nie mamy też informacji, by coś zostało skradzione. Ale tak czy inaczej w związku ze zgłoszeniem będziemy poszukiwać tego sprawcy” – powiedział policjant.

Przyznał, że w kościele nie ma kamer monitoringu, nie było też bezpośredniego świadka zajścia.

Opisujący sprawę „Głos Wielkopolski”, powołując się na osobę związaną z parafią w Koziegłowach, podał, że „sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraże”.(PAP)

autor: Szymon Kiepel

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama