Wiosna bawi się w chowanego... W najbliższych dniach pozwoli się jednak odnaleźć

Od weekendu sporo słońca i słaby, przelotny deszcz, głównie na południu kraju. W piątek na południowym wschodzie mogą wystąpić burze z intensywnymi opadami. W kolejnych dniach pogoda ma być spokojna i stabilna – zapowiada IMGW.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w piątek zachmurzenie umiarkowane, z przelotnymi opadami deszczu i burzami na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 13-16 stopni C nad morzem i w rejonach podgórskich, w pozostałych częściach kraju 19-21 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty.

Noc z piątku na sobotę pogodna, jedynie na południowym wschodzie początkowo zachmurzenie duże i miejscami padać będzie przelotny deszcz, dość szybko zanikający. Temperatura od 3 st. C na północy do 10 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni.

Sobota będzie pogodna, ale umiarkowanie ciepła. Temperatura maksymalna od 15 st. na północy i w terenach podgórskich do 21 st. na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W niedzielę także słonecznie. Okresami więcej chmur pojawi się na południowym wschodzie i tam występować będą przelotne opady deszczu. Nad morzem temperatura maksymalna od 16 st. i w obszarach podgórskich do 21 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na ogół z kierunków wschodnich.

Poniedziałek pogodny. Więcej chmur i przelotny deszcz jedynie na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 19 do 23 st. Nad morzem i w obszarach podgórskich troszkę chłodniej, od 14 do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

We wtorek spokojna, słoneczna aura. Przelotny deszcz będzie możliwy miejscami na południu. Temperatura maksymalna od 20 do 23 st., nad morzem od 14 do 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Słoneczną środą będą się już cieszyli mieszkańcy przeważającego obszaru Polski. Tylko okresami wzrost zachmurzenia i przelotne opady na południowym wschodzie. Na północy temperatura maksymalna od 16 do 22 st. na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, północny i północno-wschodni.

Czwartek pogodny i ciepły. Temperatura maksymalna od 19 st. na południowym wschodzie i nad morzem do 25 st. na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, ze zmiennych kierunków.(PAP)

autorka: Julia Szymańska

jms/ jann/ PAP

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama