Wojewoda śląski: dla bliskich ofiar tragedii została zapewniona pomoc psychologiczna

Wobec najbliższych osób, które zostały dotknięte tą tragedią została zapewniona pomoc psychologiczna – poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Podziękował też ratownikom za to, że z narażeniem własnego życia walczyli o życie innych.

Do wybuchu doszło w piątek, ok. godz. 8.30, w budynku plebani przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Katowicach-Szopienicach. Na miejscu od kilku godzin prowadzona jest akcja ratunkowa. Służby informowały, że poszukiwane są dwie kobiety. Ciało jednej z nich odnaleziono ok. godz. 12.30, później poinformowano o znalezieniu kolejnego ciała.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek po przekazaniu informacji o drugiej ofierze śmiertelnej wybuchu w kamienicy podziękował strażakom-ratownikom, którzy z narażeniem własnego życia nieśli pomoc i walczyli o ludzkie życie.

Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła poinformował, że w tej chwili strażacy wprowadzają na gruzowisko psy ratownicze, które sprawdzą teren. „Jeżeli nie zainteresują się żadnym obszarem, nie oznaczą żadnego miejsca to przerywamy akcję i wprowadzamy ciężki sprzęt i będziemy odgruzowywać i zabezpieczać budynek" – mówił Przybyła. (PAP)

autorzy: Marcin Chomiuk, Mateusz Babak

mchom/ mtb/ akub/ PAP

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao