Wszystkie drogi krajowe przejezdne; pracuje 3070 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, pracuje na nich 3070 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania - poinformowała w niedzielę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dodała, że warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność w niektórych rejonach kraju. GDDKiA zaapelowała o ostrożną jazdę.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zaznaczyła, że warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność w niektórych rejonach kraju.

Błoto pośniegowe, lokalna śliskość występuje na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego w południowo-zachodniej części, podkarpackiego na: DK84 odcinek Olszanica–Krościenko, DK19 odcinek Miejsce Piastowe–Barwinek, DK28 odcinek Zarszyn–Sanok–Przemyśl, DK77 odcinek Rudnik nad Sanem–Sarzyna; Gorzyce–Stalowa wola, warmińsko-mazurskiego na: DK65 odcinek Zdunki–Prostki, DK57 odcinek Biskupiec–Dźwierzuty.

Dodano, że opady śniegu występują na terenie całego kraju z wyjątkiem województwa pomorskiego.

Ponadto opady śniegu z deszczem występują na terenie województw: śląskiego, małopolskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego.

W komunikacie zaznaczono, że mgła występuje na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

GDDKiA zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

W dzień ma być zachmurzenie duże, po południu możliwe większe przejaśnienia. Miejscami opady śniegu, nad samym morzem także deszczu ze śniegiem. Przyrost pokrywy śnieżnej w rejonach podgórskich Śląska i Małopolski miejscami o 7 cm, w strefie nadmorskiej o 8-10 cm. Temperatura maksymalna od -3 st. do 0 st., nad morzem do 4 st.; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat i Sudetów - lokalnie około -6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W górach porywy wiatru do 60 km/h. Porywy wiatru mogą powodować zawieje i zamiecie śnieżne. (PAP)

 

autor: Anna Bytniewska

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

reklama

reklama

reklama