Zarzuty dla wandali, którzy zniszczyli wystawę poświęconą papieżowi

Dwaj mężczyźni, którzy we wtorek w Gdańsku zniszczyli wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II, usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.

„Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił policji przedstawić mężczyznom zarzuty” – podał w piątek PAP oficer gdańskiej policji asp. szt. Mariusz Chrzanowski.

Wyjaśnił, że 19- i 22-latek zostali przesłuchani przez policjantów i usłyszeli zarzut zniszczenie mienia. Grozi za to nawet do pięciu lat więzienia.

„Mężczyźni, po przeprowadzonych z nimi czynnościach, zostali w czwartek zwolnieni” – podał Chrzanowski.

Do zniszczenia wystawy pt. „Ty nas obudziłeś, My Cię obronimy” doszło we wtorek po godz. 22 przy ul. Wały Piastowskie w Gdańsku. Jak podał oficer policji, pokrzywdzony oszacował straty na prawie tysiąc złotych.

Policja wandali zatrzymała następnego dnia przy jednym ze sklepów w rejonie Śródmieścia. Kryminalni zauważyli mężczyzn, których wizerunki zarejestrowały kamery monitoringu. Jeden z nich był nietrzeźwy – miał prawie pół promila w organizmie.

Było tu już drugie zniszczenie tej wystawy, która dokumentuje relacje Solidarności z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Ekspozycja została otwarta 21 marca br. Po trzech tygodniach zniszczyła ją przechodzącą ulicą grupa nastolatków. Po tym zdarzeniu policjanci zatrzymali trzech sprawców w wieku od 16 do 18 lat, którzy mieli dopuścić się zniszczenia mienia. Nastolatkowie zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.(PAP)

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama