Zatrzymano sprawcę dewastacji kościoła w Koziegłowach. 41-latek usłyszał już zarzuty

Policjanci z Czerwonaka ustalili i zatrzymali sprawcę dewastacji kościoła w Koziegłowach – poinformował PAP w środę kom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji. 41-letni mężczyzna usłyszał zarzuty obrazy uczuć religijnych, zniszczenia mienia oraz kradzieży lichtarzy.

Do dewastacji kościoła w podpoznańskich Koziegłowach doszło pod koniec stycznia. Jak informowała wówczas policja, nieznany sprawca wszedł do kościoła bocznym wejściem, następnie poprzewracał figury i wyposażenie wewnątrz kościoła. Lokalne media podawały, że „sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraże”.

W środę kom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji poinformował PAP, że policjantom udało się zatrzymać sprawcę dewastacji.

„Policjanci z Czerwonaka ustalili i zatrzymali sprawcę. To 41-letni mieszkaniec gminy Czerwonak” – powiedział. Dodał, że do zatrzymania mężczyzny doszło w poniedziałek.

„Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące obrazy uczuć religijnych, zniszczenia mienia oraz kradzieży lichtarzy” – dodał. Wskazał, że skradzionych przedmiotów jeszcze nie udało się odzyskać.

Święcichowski podkreślił, że mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. „Grozi mu do 5 lat więzienia; został objęty dozorem policyjnym” – zaznaczył Święcichowski.

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao