Powstał nowy film o św. Maksymilianie „Rycerz”. „Całe jego życie i śmierć przypomina życie Jezusa Chrystusa”

Chciał być świętym. I to jak największym. Jego męczeństwo było konsekwencją całego jego życia. „To było głębokie wyznanie wiary zaufania w odkupienie mocą Chrystusa” – mówi w filmie „Rycerz” George Weigel. Premiera najnowszej produkcji Fundacji Opoka już 13 października.

W sieci pojawił się zwiastun najnowszej produkcji Fundacji Opoka, dokumentalnego filmu o św. Maksymilianie Kolbe „Rycerz”. Uroczysta premiera filmu w reżyserii Michała Szymanowicza odbędzie się 13 października o godz. 12 w Kinie Kultura ul. Krakowskie Przedmieście 21/23.

„Rycerz” to 57-minutowy dokument ukazujący życie św. Maksymiliana na tle dziejów Polski. „Dla większości osób o. Maksymilian pozostaje przede wszystkim męczennikiem. Tymczasem jego bogatym życiorysem można by obdarzyć kilka osób. We wszystkich dziedzinach, którymi się zajmował, nie uznawał kompromisów. Wstępując do zakonu, przyjął imię Maksymilian, co po łacinie oznacza „Największy” i to imię doskonale charakteryzuje jego przyszłe działania. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wieka i bogata była to postać. Był misjonarzem, wynalazcą, założycielem największego zakonu męskiego w ówczesnej Europie, twórcą nowoczesnego koncernu medialnego. Męczeństwo było zwieńczeniem całego jego życia. Dlatego staraliśmy się jak najwierniej odtworzyć jego życie” – mówi reżyser Michał Szymanowicz.

„Maksymilian Kolbe był bardzo energicznym człowiekiem, kimś, kto pragnął przygody” – mówi w filmie George Weigel, teolog, biograf św. Jana Pawła II.

We wszystkich dziedzinach, jakimi się zajmował, nie uznawał kompromisów. Stworzył pierwsze katolickie imperium medialne na świecie. Jego poświęcenie było konsekwencją całego jego życia.  „To było głębokie wyznanie wiary zaufania w odkupienie mocą Chrystusa” – mówi George Weigel.

„Rycerz” – zwiastun
Portal Opoka

10 października 1982 roku błogosławiony Maksymilian Kolbe został kanonizowany jako męczennik. „Patrząc na jego całe życie i śmierć, przypomina ono życie Jezusa Chrystusa” – mówi w filmie kard. Gerhard Ludwig Müller.

Wyprodukowany przez Fundację Opoka dokument o św. Maksymilianie jest drugim po „Będziesz miłował” poświęconym bł. Stefanowi kard. Wyszyńskiemu filmem z serii „Polska energia zmienia świat”. W niedługim czasie też trafi on do milionowej widowni telewizji EWTN, a 30 października br. zostanie pokazany dyplomatom w Rzymie.

Producentem wykonawczym filmu jest Towarzystwo Projektów Edukacyjnych. Film powstał dzięki partnerom: Fundacji PGE, Fundacji PZU i wsparciu instytucji: ENEA – sponsora projektu, KGHM Polska Miedź – sponsora filmu, Tauron – mecenasa. Dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Narodowego; Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Funduszu Patriotycznego. Partnerem medialnym jest telewizja EWTN.  


Materiał powstał w ramach projektu „Polska energia zmienia świat” dzięki wsparciu Partnerów: Fundacji PGE, Fundacji PZU, dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Narodowego; Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Funduszu Patriotycznego oraz Sponsorów ENEA S.A. , KGHM Polska Miedź. Mecenasem Projektu jest Tauron Wytwarzanie S.A. Partnerem medialnym jest telewizja EWTN.

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama