Abp Gądecki wspiera Narodowy Marsz Życia: nie stójmy z boku [wideo]

Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki wsparł inicjatywę Narodowego Marszu Życia, który odbędzie się w Warszawie 14 kwietnia. Jak powiedział, manifestacja będzie „jasnym znakiem sprzeciwu wobec ataków wymierzonych w dzieci, małżeństwo, rodzinę czy wolność słowa".

Na stronie Narodowego Marszu Życia (www.narodowymarszzycia.pl) pojawiło się nagranie z zaproszeniem na to wydarzenie wystosowanym przez abp. Stanisława Gądeckiego. Metropolita poznański wzywa do udziału w marszu, który nazywa „jasnym znakiem sprzeciwu wobec ataków wymierzonych w dzieci, małżeństwo, rodzinę czy wolność słowa". Arcybiskup nie ma wątpliwości, że te wartości i prawa zasługują na publiczną obronę i wsparcie, i że wobec zagrożeń nikt nie może stać z założonymi rękami.

Narodowy Marsz Życia, organizowany przez Fundację Św. Benedykta przy współpracy środowiska obrońców życia i pod honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski, odbędzie się 14 kwietnia, czyli nazajutrz po wprowadzeniu pod obrady Sejmu aborcyjnych projektów ustaw rekomendowanych przez rządzącą koalicję.

Swoje błogosławieństwo dla tej inicjatywy przekazali także metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński. Odnosząc się do faktu, że manifestacja odbędzie się w Narodowe Święto Chrztu Polski, kard. Nycz zauważył, że marsz będzie także okazją do „dania publicznego świadectwa miłości ojczyzny oraz przypomnienia o tym, jak cenne są dla naszego kraju jego chrześcijańskie korzenie".

Narodowy Marsz Życia przejdzie pod hasłem „Niech żyje Polska".

Tekst apelu abp. Stanisława Gądeckiego:

„Przyłączając się do apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski  chciałbym zaprosić wszystkich na Narodowy Marsz Życia, który odbędzie się 14 kwietnia w Warszawie. Ten Narodowy Marsz życia będzie jasnym znakiem sprzeciwu wobec ataków wymierzonych w dzieci, małżeństwo, rodzinę czy wolność słowa. Nie ulega wątpliwości, że są to sprawy, które zasługują na publiczną  obronę i wsparcie. Nie możemy stać z boku  z założonymi rękami, gdy kwestionowane są nasze podstawowe prawa i wartości. Tak więc zapraszam jeszcze raz wszystkich na Narodowy Marsz Życia w dniu 14 kwietnia".

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama