Abp Wojda na Marszu dla Życia i Rodziny w Gdańsku: Bóg daje nam życie, żebyśmy je chronili i rozwijali

Życie jest wielkim darem; Bóg daje nam życie, żebyśmy je chronili i rozwijali – powiedział w niedzielę metropolita gdański abp Tadeusz Wojda do uczestników Marszu dla Życia i Rodziny.

W niedzielę 20 tys. uczestników marszu przeszło ulicami Gdańska. Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczął się przed Kaplicą Królewską. Uczestnicy przeszli na Plac Zebrań Ludowych. W wydarzeniu uczestniczył m.in. metropolita gdański abp Tadeusz Wojda, który akcentował, „że życie jest wielkim darem dla nas wszystkich”. „Pan Bóg daje nam życie po to, żebyśmy je chronili i rozwijali, żeby to życie było radością dla wszystkich” – powiedział.

Podkreślił, że ważne jest przede wszystkim „poczęte życie”, bo – jak stwierdził – każdy ma prawo do tego, żeby się narodzić i cieszyć się światem. „Manifestacja życia jest istotna zwłaszcza dzisiaj, kiedy mówi się o tych projektach zabraniających życia, czy je ograniczających” – powiedział, wskazując na eutanazję i aborcję.

Uczestnicy marszu nieśli ponad 100 – metrową flagę, na której powiewało hasło „Zaufaj Panu”.

„Marsz jest wydarzeniem społecznym, organizowanym z inicjatywy wiernych Archidiecezji Gdańskiej, którego podstawowym celem jest poświadczenie przez katolików przywiązania do fundamentalnych wartości jakimi są szacunek do ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz wyjątkowość powołania małżeńskiego, którego podstawą jest związek mężczyzny i kobiety” - powiedział przed marszem współorganizator wydarzenia prezes Fundacji Activni Artur Kurkowski.

Po zakończeniu marszu część uczestników wzięła udział w III Festiwalu dla Życia zorganizowanym na Placu Zebrań Ludowych. (PAP)

autor: Piotr Mirowicz
pm/ ktl/

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama