Będzie wiało. Strażacy apelują o zabezpieczenie balkonów

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenia dla całego kraju przed silnym wiatrem. W związku z wydanymi alertami PSP zaapelowała o zabezpieczenie balkonów oraz unikanie schronienia w pobliżu drzew.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują niemal w całej Polsce. Instytut prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 30-40 km/h, w porywach do 75-85 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Jeszcze silniej będzie wiało na północy województwa pomorskiego, tam IMGW wydał alerty drugiego stopnia. Na wskazanym obszarze Instytut prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu.

„UWAGA silny wiatr w porywach do 90 km/h na terenie całego kraju. Zabezpiecz wszystkie przedmioty na balkonie, tarasie lub podwórzu. Unikaj schronienia w pobliżu drzew oraz sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu” – zaapelowała na platformie X Państwowa Straż Pożarna.

Ostrzeżenia obowiązują od godzin popołudniowych we wtorek.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewidywane zjawiska meteorologiczne mogą powodować duże straty materialne, zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu, a także zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama