Bp Adam Bab na rozpoczęcie Jerycha Młodych 2024: Bóg czeka na moją decyzję, moje „tak”

W piątek, 31 maja młodzi diecezji siedleckiej przybyli do Sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie. W spotkaniu uczestniczy ponad 700 osób, które przez trzy dni będą się wspólnie modlić, słuchać konferencji i uczestniczyć w warsztatach. Nie zabraknie także koncertów i wspólnej zabawy.

 

W homilii bp Adam Bab podzielił się swoim świadectwem. Młodym przedstawił swoją drogę do podjęcia osobistej decyzji wejścia w relację z żywym Bogiem. Hierarcha mówił o swoim doświadczeniu poczucia bezsensu, braku wartości życia. – Wobec presji nieskończoności, poczucia przypadkowości, nieistotności pojawiły się słowa Boga: „uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam”. Otwierają mi się oczy. Jest Ktoś większy kto mnie konkretnie chciał. […] Jeśli uwierzę tym słowom, to wiem, że jest Ktoś kto mnie wymyślił; od kogo pochodzę; i coś jeszcze więcej – to w zupełnie innej perspektywie zaczynam siebie postrzegać – wskazał hierarcha.
 

W tej wielkiej, gigantycznej czasoprzestrzeni jestem ja; ten, który może odkryć Bożą miłość. On czeka na moją decyzję, moje „tak". Ja te treści usłyszałem od Boga – dzielił się bp Bab.

W homilii, biskup Adam Bab wskazał na rzeczywistość walki dobra ze złem. Od tego nie można uciec; ta sytuacja wymaga od człowieka opowiedzenia się po konkretnej stronie. Chociaż stawanie po stronie dobra nie zawsze jest opłacalne.

Tylko od Jezusa otrzymuję informację jak ta bitwa się skończy. Żadna sztuczna inteligencja, psychologia czy socjologia nie przewidzi ostatecznego wyniku tego zmagania. Ktoś przyszedł i mi powiedział: „stań po stronie dobra”. Jezus gwarantuje mi ostatecznie królestwo dobra, miłości, sprawiedliwości – akcentował bp Bab.


Wśród motywów swojej osobistej decyzji, bp Adam Bab nawiązał także do doświadczenia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Czas rekolekcji – wspólna modlitwa, szczere rozmowy, modlitwa, zabawa – był momentem doświadczenia „raju” z ludźmi. To doświadczenie miłości, która może połączyć przypadkowych ludzi. – Zrozumiałem, że takie doświadczenie braterskiej miłości woła o wieczność, trwanie – wskazał bp Adam Bab.

W piątek konferencję wprowadzającą w tegoroczne wydarzenie i temat spotkania „Uwierz” wygłosił o. Tomasz Maniura OMI. Młodzi mogli także wysłuchać świadectwa Mai i Krzysztofa Sowińskich. Podjęli oni temat relacji. Ostatnim punktem pierwszego dnia zjazdu młodzieży była adoracja Najświętszego Sakramentu i koncert uwielbie

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama