Coraz więcej turystów w Tatrach. Najpopularniejsze jest Morskie Oko

W pierwszych czterech miesiącach bieżącego roku Tatrzański Park Narodowy odwiedziło 928,3 tys. turystów; to jest o 90 tys. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku i o 101,5 tys. więcej niż w tym czasie w 2022 r. – wynika z danych TPN.

Dane statystyczne są gromadzone na podstawie sprzedanych biletów wejściowych na tatrzańskie szlaki i doszacowane o osoby zwolnione z takich opłat.

Najbardziej popularnym celem turystów w Tatrach jest niezmiennie Morskie Oko. Od stycznia do końca kwietnia b. r. to słynne tatrzańskie jezioro odwiedziło ponad 169 tys. turystów. Dla porównania w ubiegłym roku w tym samym okresie było to odpowiednio 138,6 tys. osób.

W całym ubiegłym roku na tatrzańskie szlaki weszło niemal 4,7 mln turystów, a podczas gdy w 2013 r. Tatrzański Park Narodowy odwiedziło ponad 2,9 mln turystów.

Źródło: PAP

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama