Dzielnicowy ze Zgagowa zaopiekował się rannym bocianem. Ptak zamieszkał w jego ogrodzie

W Zgagowie niedaleko Sierpca mieszkańcy znaleźli przy drodze bociana z widocznym urazem skrzydła i powiadomili o tym posterunek policji. Na miejscu wraz z pracownikami Urzędu Gminy zjawił się dzielnicowy, który zaopiekował się rannym ptakiem. Teraz bocian pomieszkuje w jego ogrodzie.

Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu asp. Katarzyna Krukowska poinformowała w poniedziałek o historii bociana, który potrzebował pomocy i dzielnicowego, który zaopiekował się rannym ptakiem.

Kilka dni temu asp. Paweł Kobuszewski, dzielnicowy z posterunku w Zawidzu, otrzymał od mieszkańców gminy zgłoszenie, że w Zgagowie, w pobliżu ruchliwej drogi, „chodzi ranny bocian”. Funkcjonariusz wraz z pracownikami Urzędu Gminy z Zawidza pojechał na miejsce, gdzie okazało się, że ranny ptak ma widoczny uraz skrzydła.

„Bocian został schwytany w celu udzielenia mu fachowej pomocy” – zaznaczyła rzeczniczka sierpeckiej policji. Jak dodała, po opatrzeniu skrzydła dzielnicowy zaopiekował się boćkiem, aby pomóc mu odzyskać siły. „Obecnie dziki ptak pod czujnym okiem policjanta na czas rekonwalescencji pomieszkuje w jego prywatnym ogrodzie” – przekazała asp. Krukowska. (PAP)

Autor: Michał Budkiewicz
mb/ jann/

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama