„Ksiądz z osiedla” organizuje Nocne Drogi Krzyżowe w miejscu, gdzie „o Bogu raczej się nie mówi”

Ks. Rafał Główczyński, prowadzący na YouTube kanał „Ksiądz z osiedla”, organizuje w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa Nocnej Drogi Krzyżowej. Start o godz. 23 pod Mostem Świętokrzyskim.

„Pierwsza Nocna Droga Krzyżowa za nami! W miejscu, gdzie o Bogu raczej się nie mówi, mając za sobą namalowaną postać z rogami i wzrokiem skierowanym w naszą stronę, rozważaliśmy zwycięstwo Boga nad złem. Piękny czas! Dzięki za wspólną modlitwę i zapraszamy za tydzień!” – napisał ks. Rafał Główczyński SDS znany szerzej jako „Ksiądz z osiedla”.

Pierwsza Droga Krzyżowa odbyła się 16 lutego i zgromadziła kilkadziesiąt osób. Podczas nabożeństwa były odczytywane rozważania ks. Piotra Pawlukiewicza.

Jak przyznaje ks. Główczyński, jego zamysłem było zorganizowanie nabożeństwa Drogi Krzyżowej w takim miejscu, w którym na co dzień gromadzą się młodzi ludzie, którzy niekoniecznie uczęszczają do kościoła. „Chcieliśmy przyjść z Jezusem tam, gdzie na co dzień mało kto o Bogu mówi – podkreślił.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywać się będą w każdy piątek Wielkiego Postu. Rozpoczynają się o godzinie 23  pod Mostem Świętokrzyskim w Warszawie (po lewej stronie Wisły). Następnie, jak podkreśla „Ksiądz z osiedla” wraz z krzyżem uczestnicy wyruszą w stronę Mostu Poniatowskiego.

Poinformował, że na Nocną Drogę Krzyżową zaproszeni są wszyscy chętni. „Nie trzeba być praktykującym katolikiem, nie trzeba nawet być wierzącym. Jeśli ktoś chce się pomodlić, ale z jakiś względów nie chce iść do kościoła, to miejsce jest dla niego. A jeśli ktoś po prostu potrzebuje rozmowy, to po zakończeniu nabożeństwa chętnie z nim pogadam, odpowiem na pytania” – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową. I wyjaśnił, że w organizację Nocnej Drogi Krzyżowej zaangażowana jest „ekipa spod mostu” – grupa młodych, z którym ks. Główczyński organizował chrześcijańskie dyskoteki.

 

 

 

Godło i barwy RPProjekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

« 1 »

reklama

reklama

reklama