Nie możemy stać z boku! Już dzisiaj Narodowy Marsz Życia w Warszawie

Narodowy Marsz Życia to, jak czytamy na stronie inicjatywy, „manifestacja na rzecz życia i rodziny, wiary i wierności, ale także wolności i niepodległości, bez których te pierwsze będą zawsze zagrożone”. Tegoroczny marsz odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia.

Narodowy Marsz Życia wyruszy z placu Zamkowego w Warszawie o 12.30. Wcześniej, o godz. 11 w warszawskich katedrach sprawowane będą Msze św. w intencji ochrony życia. Uczestnicy marszu wyruszą w kierunku Placu Trzech Krzyży, gdzie po godz. 14 odbędzie się koncert Jacka Kowalskiego. Na godz. 16 zaplanowano Mszę św. w kościele św. Aleksandra. Marsz odbędzie się pod hasłem „Niech Żyje Polska!”, które nawiązuje do przypadającego 14 kwietnia Narodowego Święta Chrztu Polski.

W specjalnym nagraniu na wydarzenie zapraszają znane osobistości: Weronika Kostrzewa, Robert Friedrich „Litza”, Kasia Malejonek, ks. Robert Skrzypczak, Lech Dyblik, Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, Dariusz Malejonek, Rafał Porzeziński, Dawid Mysior, Basia Pospieszalska, Marek Miśko, Lidia Sankowska-Grabczuk, Rafał Patyra i ks. Rafał Główczyński („Ksiądz z osiedla”).

„Nie możemy stać z boku, kiedy kwestionowane są nasze podstawowe prawa i wolności” – mówi Marek Miśko.

Do udziału w Narodowym Marszu Życia zachęcał także przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda. W swoim w Apelu o modlitwę w intencji ochrony życia osób nienarodzonych przyznał, że marsz będzie „manifestacją szacunku wobec życia poczętego, przyjęcia tego życia w miłości oraz wyrazem uznania wobec trudu rodzicielstwa, zapewniającego dzieciom możliwość wzrostu i rozwoju”.

Abp Wojda zaapelował także, by niedziela 14 kwietnia była dniem modlitwy modlitwy w obronie życia poczętego. „Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji” – napisał.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama