„Głos nienarodzonych” słychać w Sejmie. Warszawiacy dzwonią za życiem [wideo]

Przed budynkami przy ul. Wiejskiej stanął dzwon „Głos nienarodzonych”. Przechodnie dzwonią nim, wyrażając poparcie dla ochrony poczętych dzieci.

„Wielu posłów, którzy tędy przechodzili uderzało w ten dzwon i mam nadzieję, że w głosowaniu nadal będą bronić nienarodzonych” – powiedział Opoce Marcin Perłowski z Centrum Życia i Rodziny.

Dzwon został ustawiony przed Sejmem ze względu na zaplanowaną na dziś debatę o czterech ustawach aborcyjnych. Dźwięk jest na tyle głośny, że słychać go w budynkach sejmowych.

„Ten dzwon ma budzić sumienia Polaków – tłumaczy Perłowski. – Ma budzić sumienia posłów, zwłaszcza tych, którzy byli niekonsekwentni w wielu głosowaniach za życiem za poprzedniej kadencji, ale i w tej.

Dzwon został ufundowany w 2020 r. Jego symbolika koncentruje się wokół tematu życia poczętego. Dwaj cherubini strzegą dziecka nienarodzonego widocznego na USG. Widnieją tam także słowa z Księgi Jeremiasza: „zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię i poświęciłem”.

„Przy każdym poczęciu następuje ingerencja Boga – tłumaczył Romaniuk w rozmowie z portalem Aleteia. – Każdy, kto podnosi rękę na dziecko poczęte, musi mieć tę świadomość, co robi”.

Widoczne na dzwonie dwie tablice kamienne nawiązują do dziesięciu przykazań. Na pierwszej jest V przykazanie „Nie będziesz zabijał”, a na drugiej słowa Chrystusa: „Nie sądźcie, że przyszedłem zmienić prawo”. W ten sposób twórcy chcą zakomunikować, że piąte przykazanie (podobnie jak pozostałe) jest nieusuwalne.

Trzeci element zdobienia dzwonu to słowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki: „życie dziecka zaczyna się pod sercem matki”.

Dwa kody DNA oznaczają z kolei rodziców i ich odpowiedzialność.

Dzwon jest przewożony w różne miejsca kraju. Kilkakrotnie gościł w sanktuarium jasnogórskim. Takie same dzwony wysłano na Ukrainę i do Ekwadoru.

We wrześniu 2020 r. dzwon został poświęcony przez papieża Franciszka.

„Będzie on towarzyszył wydarzeniom mającym na celu przypominanie o wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Niech jego dźwięk budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie. Niech Bóg, jedyny i prawdziwy Dawca życia, błogosławi wam i waszym rodzinom” – powiedział wtedy papież.

 

Źródła: ekai.pl, x.com, aleteia.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama