Ponad połowa Polaków nie popiera zakazu obowiązkowych prac domowych

Ponad połowa badanych – 54,2 proc. – nie popiera zakazu obowiązkowych prac domowych. Przeciwnego zdania jest niecałe 41 proc. Polaków - wynika z sondażu United Surveys dla „DGP” i RMF FM.

Podczas badania zapytano Polaków czy są zwolennikami „proponowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zlikwidowania od kwietnia prac domowych".

Większość ankietowanych - 54,2 proc. - odpowiedziała negatywnie. W tym 30,9 proc. zdecydowanie nie jest zwolennikiem decyzji MEN, a 23,3 proc. raczej nim nie jest.

Pozytywnie o zmianach wypowiedziało się 40,9 proc. badanych. 27 proc. zadeklarowało się jako zdecydowani zwolennicy likwidacji prac domowych, a 13,9 proc. wybrało odpowiedź „raczej tak".

4,9 proc. Polaków wskazało odpowiedź "nie wiem, trudno powiedzieć".

Jak zauważa „DGP", zadeklarowanymi zwolennikami decyzji ministerstwa są najmłodsi ankietowani - ponad dwie trzecie badanych. "Z kolei na drugim biegunie są sześćdziesięciolatkowie, wśród których niemal 70 proc. jest przeciwnego zdania" - napisała gazeta.

Od 1 kwietnia zgodnie z nowymi przepisami w klasach I-III szkół podstawowych nie zadaje się prac domowych, z wyjątkiem ćwiczeń usprawniających motorykę małą. W klasach IV-VIII prace domowe nie są obowiązkowe, a zamiast oceny uczeń ma otrzymać informację, co zrobił dobrze, a co wymaga poprawy.

Sondaż United Surveys dla Dziennika Gazety Prawnej, Dziennik.pl, RMF FM i RMF24.pl wykonany został 22-23 marca 2024 r. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich Polaków metodą CATI oraz CAWI. (PAP)

 

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama