Premier: chyba wygraliśmy drugą turę wyborów samorządowych. PiS: Polska to nie tylko metropolie

Chyba wygraliśmy drugą turę; nie zatrzymamy się – napisał na X premier Donald Tusk, komentując sondażowe wyniki drugiej tury wyborów samorządowych. Według rzecznika PiS Rafała Bochenka, Tusk „przykleja się” na siłę do kilku kandydatów, ale zapomniał, że Polska to nie tylko metropolie.

„Poznań, Kraków, Wrocław, Rzeszów, Toruń, Zabrze, Konin, Kielce, Jelenia Góra, Zielona Góra, Radom, Elbląg  chyba wygraliśmy drugą turę. Nie zatrzymamy się!”  napisał premier na platformie X.

„Piła i Zamość też”; „Tychy i Tarnów!”; „Ostrów Mazowiecka, Sokołów Podlaski i Kazimierza Wielka  to jest dopiero coś!”  dodał szef rządu w trzech kolejnych wpisach.

„Ok, to jeszcze Oborniki Śląskie, Namysłów i Pruszków. No i Piotrków Trybunalski”; „Legnica, Konstancin, Prażmów i Góra Kalwaria na dobranoc. Reszta jutro”  dopisał jeszcze potem szef rządu.

Do serii postów premiera odniósł się rzecznik PiS Rafał Bochenek. „Tusk przykleja się na siłę do kilku kandydatów, którzy zwyciężyli w miastach (choć de facto sam miał opory, aby w trakcie kampanii ich wesprzeć), ale  jak zwykle zapomniał o tym, że Polska to nie tylko duże metropolie, ale także mniejsze miejscowości, a w tych setki wójtów, burmistrzów oraz prezydentów popieranych przez PiS odniosło spektakularne zwycięstwa, deklasując kandydatów Platformy. W pierwszej turze Platforma Obywatelska poległa... następnym razem zastanowią się, czy prosić o dogrywkę”  napisał Bochenek na X.

„Poniżej tylko kilka przykładowych zwycięstw, bo lista cały czas się wydłuża: Myślenice, Wieliczka, Sieniawa, Pruchnik, Nisko, Opoczno, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno, Mysłowice, Świdnik, Józefów, Biłgoraj, Andrychów...”  dodał polityk PiS.

Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos wybory na prezydenta Krakowa wygrał kandydat KO Aleksander Miszalski (51,1 proc. głosów), pokonując Łukasza Gibałę (48,9 proc.). We Wrocławiu dotychczasowy prezydent miasta Jacek Sutryk (KWW Jacek Sutryk Lewica i Samorządowcy) wygrał w drugiej turze z poparciem 67,8 proc. Prezydentem Rzeszowa prawdopodobnie zostanie Konrad Fijołek, który - zgodnie z sondażem exit pool - w drugiej turze zdobył 56,1 proc. głosów i pokonał Waldemara Szumnego (43,9 proc.). (PAP)

Autor: Rafał Białkowski, Wiktoria Nicałek
rbk/ wni/ par/

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama