Twórcy „Powołanego” nakręcą film o polskiej mistyczce XXI w. – Alicji Lenczewskiej

Twórcy filmowej produkcji „Powołany” i „Powołany 2” zekranizują historię Alicji Lenczewskiej, jednej z najbardziej znanych mistyczek XXI w. „To będzie wyjątkowy film, który wprowadzi widzów w świat mistyki i przyszłych wydarzeń” – zapowiada Jan Sobierajski, reżyser i producent.

„Mistyczka – Alicja Lenczewska” to film opowiadający o mistyce życia duchowego przez pryzmat życia jednej z największych Polskich mistyczek XXI wieku – Alicji Lenczewskiej wraz z doświadczeniami innych, cenionych mistyków.

Alicja Lenczewska na przestrzeni kilkudziesięciu lat przeżywała osobiste spotkania z Jezusem, notując ich treść. Choć przez pierwszą część życia żyła z dala od Kościoła to w wieku 51 lat przeżyła głębokie doświadczenie spotkania żywego Boga. Od tego momentu otrzymała wyjątkowy dar słyszenia i widzenia Jezusa. Niewiele osób zdawało sobie sprawę z jej nadnaturalnych spotkań, które trwały nieprzerwanie przez blisko 25 lat. Po jej śmierci w 2012 roku rękopisy zostały przekazane pod osąd Kościoła, który głosem powołanej komisji oświadczył, że mają niezwykłą teologiczną i duchową głębię i są w pełni zgodne z nauczaniem Kościoła Katolickiego.

„Za zgodą władz kościelnych zostały przekazane do druku, sprzedając się w nakładzie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy, stając się dla ogromnej rzeszy ludzi duchowym kierownictwem i drogowskazem” – mówi Andrzej Kocuba, producent.

“To, co zapisujesz, jest po to, aby ludzie zrozumieli, że Ja chcę mówić do każdego, by pokierować nim, ustrzec od zła i wprowadzić na drogę zbawienia. Że jestem przy każdym człowieku, w każdej chwili jego życia. Że trzeba pragnąć Mnie usłyszeć, słuchać i wykonywać to, co wskazuję – pragnąć żyć według pouczeń Moich” – mówił do Alicji Lenczewskiej Jezus.

Scenariusz filmu opowiada o mistyce życia duchowego przez pryzmat Alicji Lenczewskiej oraz innych cenionych mistyków.

„W osobistych notatkach mistyczki znajdujemy wiele porad rozwoju duchowego jak i również informacji na temat czasów ostatecznych. Sama Alicja, pytając się Jezusa, kim ma być, słyszy odpowiedź – prorokiem. Będzie to dokument fabularyzowany, w którym w rolach głównych wystąpią wybitni Polscy aktorzy a w roli ekspertów uznani specjaliści z zakresu duchowości. W tworzenie scenariusza zaangażowała się rodzina i bliscy Alicji, którzy znali ją osobiście. Będzie to film o niesamowitej miłości, której moc może odmienić życie każdego człowieka” – zapowiada Jan Sobierajski, reżyser.

Na portalu Pomagamy.pl została uruchomiona zbiórka na realizację filmu. Całkowity koszt produkcji to 190 tys. zł.

„Tworząc scenariusz planujemy również wersję w języku angielskim co pomoże nam dotrzeć do widzów za granicami naszego kraju. Ukażemy nieznane dotąd fakty z życia Alicji Lenczewskiej oraz przekażemy konkretne metody rozpoznawania głosu Stwórcy w naszym życiu. To będzie film pełny zwrotów akcji, humorystycznych momentów i wzruszających doświadczeń, które doprowadziły Alicję Lenczewską do narodzin dla Nieba w opinii świętości” – piszą twórcy.

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama