W Tatrach ponownie lawinowa trójka. Na szczytach silny wiatr

W Tatrach od wtorku ponownie obowiązuje trzeci, znaczny stopień zagrożenia lawinowego. Na szczytach wieje silny wiatr osiągający w porywach prędkość do 120 km/h – poinformował we wtorek Tatrzański Park Narodowy (TPN).

„W Tatrach panują bardzo trudne warunki do uprawiania turystyki. Pokrywa śnieżna jest mocno zróżnicowana. Zalegający na szlakach śnieg jest twardy i zmrożony, gdzie indziej ciężki i mokry. Dodatkowe utrudnienie stanowi silny wiatr. Poruszanie się w wyższych partiach gór w takich warunkach wymaga doświadczenia, umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego, odpowiedniego sprzętu i dostosowania trasy do aktualnie panujących warunków” – przekazały służby TPN.

Wybierając się na szlaki w dolinach reglowych, warto zabrać ze sobą raczki antypoślizgowe oraz kije trekkingowe, ponieważ szlaki są oblodzone.(PAP)

autor: Szymon Bafia

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama