Wrocław: protest rolników, traktory wjechały do centrum miasta

Trwają protesty rolników, które rozpoczęły się w piątek 9 lutego. W czwartek od rana manifestacje przeniosły się do centrum Wrocławia. Rolnicze traktory podjechały przed siedzibę Parlamentu Europejskiego i urzędy – marszałkowski i wojewódzki.

W okolicy placu Społecznego, gdzie są siedziby urzędu marszałkowskiego i wojewódzkiego pojawiło się ponad 300 traktorów. Utrudnienia są także w okolicy ul. Widok, która została zablokowana. Czwartkowa manifestacja to dalszy ciąg protestów, które trwają od piątku 9 lutego. Od tego czasu rolnicy blokują m.in. al. Jana III Sobieskiego na osiedlu Psie Pole, utrudnienia są także ruch na Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

Organizatorzy zgłosili, że w manifestacji udział weźmie nawet 1 tys. uczestników. Urzędnicy zapowiadają, że ul. Widok będzie zamknięta w godz. 5-14. W związku z protestami autobusy i tramwaje będą jeździć zmienionymi trasami. Zmiany dotyczą m.in. linii tramwajowych nr 6, 7 i 18.

„Także w czasie przejścia protestujących (ok. 10.00-12.00) z ul. Widok, przez ul. Oławską i pl. Społeczny do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego – czasowo wstrzymywana zostanie autobusowa komunikacja zbiorowa. Poza tymi wyjątkami komunikacja tramwajowa w mieście będzie kursowała bez zmian” – przekazała Monika Dubec z biura prasowego urzędu miejskiego Wrocławia.

Urzędnicy apelują, aby w miarę możliwości unikać w czwartek wjazdów do centrum miasta i korzystać z komunikacji zbiorowej.

Protestujący rolnicy wyrażają swój sprzeciw wobec wdrożenia „Zielonego Ładu”, który zakłada m.in. znaczne ograniczenia w hodowli zwierząt. Protestujący chcą także unormowania handlu z Ukrainą, skąd w sposób niekontrolowany napływały towary, co spowodowało spadki cen w skupach.(PAP)

autor: Michał Torz

Logo PAPZamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama