Białoruś: spotkanie Kół Żywego Różańca w Kopciówce

W sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej Cierpliwie Słuchającej na Białorusi odbył się II Diecezjalny Zjazd Kół Żywego Różańca i Wspólnot Maryjnych.

W sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej Cierpliwie Słuchającej na Wzgórzu Nadziei w Kopciówce na Białorusi odbył się II Diecezjalny Zjazd Kół Żywego Różańca i Wspólnot Maryjnych. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania tych kół i wspólnot z terenu diecezji grodzieńskiej były słowa: „Z różańcem przez życie”.

Podczas spotkania w sposób szczególny modlono się za wszystkie rodziny Białorusi oraz o szczęśliwy i owocny przebieg pielgrzymki Ojca Świętego Franciszka do Szwecji. Uroczystej Mszy przewodniczył ordynariusz grodzieński.

Zwracając się do uczestników bp Aleksander Kaszkiewicz zaznaczył, że życie człowieka jest przeplatane różnymi tajemnicami, które oświecają życiową drogę Bożym światłem i przypominają, że przez trudy doczesności wszyscy zmierzają ku chwale niebieskiej. „Dla każdego, kto odmawia różaniec, jest on wspaniałym pokarmem duchowym, który ubogaca, pokrzepia, wlewa do serca pokój, otuchę i prawdziwą Bożą radość” – dodał hierarcha.

Bp Kaszkiewicz stwierdził, że Kościół grodzieński, który w tym roku przeżywa srebrny jubileusz erygowania diecezji, zawdzięcza wiele niezliczonym, często cichym, ukrytym i znanym tylko Bogu bohaterom wiary, którzy wyprosili odrodzenie Kościoła na Białorusi przez modlitwę różańcową. Dziękując wszystkim za pielęgnowanie tej modlitwy, ordynariusz grodzieński prosił, aby zamiłowanie do różańca przekazali młodemu pokoleniu, które jest przyszłością Kościoła i jego dniem jutrzejszym.

« 1 »

reklama

reklama

reklama