Hiszpania: sympozjum o nowych formach życia konsekrowanego

Sympozjum poświęcone nowym formom życia konsekrowanego odbyło się 25 lutego w siedzibie Konferencji Episkopatu Hiszpanii.

W sympozjum wzięli udział przedstawiciele takich nowych wspólnot zakonnych, o których mówi kanon 605 Kodeksu Prawa Kanonicznego, a także stowarzyszeń życia apostolskiego oraz członkowie ruchów kościelnych.

Obrady otworzył bp Vicente Jiménez Zamora, przewodniczący Komisji Episkopatu Hiszpanii ds. Życia Zakonnego. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na fakt, że w ostatnich latach nowe formy życia konsekrowanego stają się coraz bardziej widoczne w życiu Kościoła. Przeanalizował ich miejsce i rolę w świetle dokumentu „Mutuae relationes”. 

O tym, czego oczekuje Kościół od nowych form życia konsekrowanego, mówił z kolei bp Francisco Cerro. Bez wątpienia ich obecność i szybki rozwój są znakami naszych czasów. „Nie różni nas istota, ale forma; czujemy, że otwieramy nową drogę, którą nikt wcześniej nie szedł, i dlatego potrzebujemy współpracy i modlitwy wszystkich” – podkreśliła współorganizatorka sympozjum Lourdes Grosso García. – Musimy być uważni, aby otworzyć nasz umysł i serce na Ducha Świętego”.

Uczestnicy VI Sympozjum Nowych Form Życia Konsekrowanego mogli wysłuchać świadectw i podzielić się własnymi doświadczeniami. Tego rodzaju spotkania nie tylko ubogacają, ale pozwalają na uniknięcie błędów w poszukiwaniu nowych dróg – podkreślają organizatorzy.

M. Raczkiewicz CSsR, Madryt/ rv

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao