Londyn: przywódcy religijni zapewniają o modlitwie za ofiary zamachu w Westminsterze

O modlitwach w intencji ofiar zamachu terrorystycznego w londyńskim Westminsterze zapewnili przedstawiciele episkopatu Anglii i Walii.

Modlimy się dziś za ofiary, ich rodziny, za wszystkich dotkniętych tym strasznym atakiem i tych, którzy tak odważnie zareagowali – powiedział po wczorajszym zamachu arcybiskup Westminsteru, kard. Vincent Nichols z Westminster.

Podobne zapewnienia znalazły się na koncie Twitter episkopatu Anglii i Walii. Kościół anglikański opublikował z kolei na swej stronie internetowej modlitwę w intencji pokoju.

Do Londynu docierają telegramy kondolencyjne przywódców religijnych i politycznych z całego świata, w których znalazły się również zapewnienia o modlitwie. Rzecznik Białego Domu, Paul Ryan wyraził nie tylko solidarność z elitą polityczną i mieszkańcami Wielkiej Brytanii, ale zapewnił także o swej modlitwie za ofiary.

Co najmniej cztery osoby zginęły, a 20 zostało rannych w ataku, do którego doszło w środę koło gmachu parlamentu w centrum Londynu - podała londyńska policja, która prowadzi w tej sprawie śledztwo antyterrorystyczne.

st (KAI) / Londyn

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama