Ameryka Łacińska: powstaje Sieć Wołania mająca wspomóc migrantów

Nowy organ poświęcony duszpasterstwu oraz wsparciu migrantów powstał w Ameryce Łacińskiej. Tzw. „Sieć Wołania” prowadzi do wzajemnego powiązania dotychczasowych wysiłków różnych Kościołów rejonu na polu tej posługi.

Zdaniem bp. Julio Césara Coroniela Amaro, ordynariusza diecezji Puerto Plata w Republice Dominikany, utworzone właśnie dzieło „pokazuje połączenie konkretnych linii pracy z uchodźcami, aby ujednolicić kryteria oraz poczuć wzajemne wsparcie i zjednoczenie w poszukiwaniu rozwiązań problemów, na jakie napotykamy”.

„Poczuwamy się dogłębnie zaangażowani jako wspólnota kościelna w pracę (…) na rzecz migrantów, którzy doświadczają okropnych sytuacji” wskazał we własnym komentarzu dyrektor Sekretariatu Caritas dla tej części świata, ks. Francisco Hernández. 

Sama „Sieć Wołania” stanowi odpowiedź na tragedię, którą Kościół zauważył i wyrażał już wcześniej. „Jesteśmy świadkami poważnej sytuacji, w jakiej żyją miliony naszych braci i sióstr zmuszane do emigracji, napotykając na fizyczne, polityczne, religijne oraz kulturowe mury, zamiast na otwarte drzwi” – pisali przedstawiciele wspólnoty wiernych już w październiku w tzw. Deklaracji z Hondurasu.

tm/ rv, losservatoreromano

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama