Hiszpański Kościół w drodze na synod o młodzieży

Kościół w Hiszpanii przygotowuje się do przyszłorocznego synodu biskupów oraz Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Służy temu m.in. odbywające się w Lugo krajowe spotkanie delegatów diecezjalnych ds. duszpasterstwa młodzieży.

“Jest wiele osób, które żyją bez potrzeby religii, a dla wielu Bóg jest zbędny w ich życiu. Wiara przestała być oczywistym punktem odniesienia. Zwracają uwagę na wyzwania, jakie stają przed wiarą w społeczeństwie pluralistycznym, które cechuje relatywizm, wykluczenie oraz indywidualizm. Nie jest łatwo wierzyć bez punktów odniesienia, bez wspólnoty, bez historii” – podkreślają organizatorzy spotkania w Lugo, które zostało zorganizowane przez tamtejszy Episkopat. Biorą w nim udział przedstawiciele wszystkich diecezji hiszpańskich. 

Obrady odbywają się pod hasłem “Synod młodzieży oświeca nasze duszpasterstwo młodzieżowe”. Uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup tematycznych: pierwsze orędzie, towarzyszenie młodym, rozeznanie, kreatywność oraz duszpasterze młodzieżowi. 

“Wzmocnienie duszpasterstwa młodzieżowego leży w samych młodych, ponieważ oni nie są problemem, ale rozwiązaniem” – podkreślają organizatorzy. Z nadzieją oczekują też na synod poświęcony młodzieży, który odbędzie się w październiku w 2018 r.

Obrady w Lugo zakończą się w niedzielę 1 października.

ks. M. Raczkiewicz, Madryt

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao