Bazylea: Europejskie Spotkanie Młodych "szansą dla Szwajcarii"

Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taizé, które na przełomie grudnia i stycznia odbędzie się w Bazylei, może być szansą dla całej Szwajcarii - pisze szwajcarski portal katolicki cath.ch.

Portal cath.ch informuje, że organizatorzy spodziewają się ok. 15 tys. uczestników z Europy i świata.

- Nadchodzące spotkanie w duchu Taizé może być szansą nie tylko dla regionu Bazylei, ale dla całego Kościoła w Szwajcarii - mówi w rozmowie ze szwajcarskim portalem cath.ch Martin Gadient, doświadczony animator i jeden ze współorganizatorów kolejnej edycji Europejskiego Spotkania Młodych, które na przełomie grudnia i stycznia odbędzie się w Bazylei. Odwołuje się przy tym do doświadczeń spotkania z Monachium w 1993 r., które zaowocowało powstaniem 60 grup modlitewnych i wieloletnimi kontaktami młodzieży z goszczącymi ich rodzinami. Podkreśla też, że czas przygotowań do spotkania może być okazją do odnowienia i wzmocnienia więzi w parafiach i poczucia odpowiedzialności za lokalny Kościół.

Szwajcarzy chcą wszystkich pielgrzymów ugościć w rodzinach i mają nadzieję, że spotkanie młodzieży z całego kontynentu będzie inspirującym świadectwem dla lokalnych chrześcijan oraz, że zaowocuje zbliżeniem młodych ludzi do Kościoła. W celu jak najlepszego przygotowania spotkania od początku października nad dobrym przygotowaniem szwajcarskich rodzin i parafii czuwa komitet organizacyjny, złożony z 3 braci i 12 wolontariuszy z różnych stron Europy.

"Wierzę, że momenty wspólnej modlitwy i wielkich spotkań, jak również spotkania w parafiach, robią wielkie wrażenie, a młodzi natychmiast dają się porwać tej wyjątkowej atmosferze" - mówi Gadient.

40. Europejskie Spotkanie młodych odbędzie się w Bazylei w dn. 28 grudnia 2017 r. - 1 stycznia 2018 r. w szwajcarskiej Bazylei. Szczegółowe informacje dotyczące udziału polskich grup można znaleźć na stronie: taize.fr/pl.

abd (KAI) / Bazylea

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama