Brazylijscy biskupi apelują o odłożenie broni nienawiści i zemsty

Przed niedzielnymi wyborami biskupi Brazylii napominają i proszą, aby wyzbyto się wszystkiego co wprowadza podziały, dyskryminację, nietolerancję i przemoc, a wyrażano na nowo miłość, pojednanie i podjęto drogę pokoju.

O odłożenie broni nienawiści i zemsty apelują przed niedzielnymi wyborami biskupi Brazylii. Przypominają zarazem, że kiedy zajmują stanowisko w kwestiach społecznych, ekonomicznych, czy politycznych to, robią to z racji misji pasterskiej, a nie kierują się jakąkolwiek ideologią i nie wskazują żadnych kandydatów. 28 października Brazylijczycy udadzą się do urn, aby w drugiej turze wybrać prezydenta państwa, a w niektórych stanach oraz dystrykcie federalnym gubernatorów.

W trakcie trwania kampanii przedwyborczej nastąpiła bardzo wielka, niespotykana dotychczas w takiej skali, polaryzacja w brazylijskim społeczeństwie. Wśród kandydatów, a także wyborców wyrażających różne opcje polityczne, uzewnętrzniły się podziały, a także wrogość czy wręcz nienawiść. Z tego też względu biskupi apelują do społeczeństwa o odłożenie broni nienawiści i zemsty, które są często stymulowane przez fałszywe informacje, jak też przez postawę radykalizmu i pobudzają do klimatu przemocy, a przez zagrażają fundamentom demokracji w społeczeństwie brazylijskim.

W końcowej części swego apelu pasterze napominają i proszą, aby wyzbyto się wszystkiego co wprowadza podziały, dyskryminację, nietolerancję i przemoc, a wyrażano na nowo miłość, pojednanie i podjęto drogę pokoju.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama